Konya Sivil Toplum Günleri

Konya Sivil Toplum Günleri

Sivil Toplum ve kamu temsilcileri Konya Sivil Toplum Günlerinde bir araya geldi.

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında düzenlenen Sivil Toplum Günlerinin altıncısı Konya’da gerçekleştirildi. İki gün süren etkinliğe Konya, Niğde, Nevşehir, Karaman ve Aksaray illerinden aralarında valilik, belediyeler, kalkınma ajansları, merkezi yönetim il temsilcileri, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarının yer aldığı 100’e yakın temsilci katıldı.

Konya Vali Yardımcısı Fazlı Akgün T.C. İçişleri Bakanlığı, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünden Ahmet Türköz, Konya İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hüseyin Türkmen ’in açılış konuşmalarıyla başlayan etkinlikte kamu sektörü ve sivil toplum arasındaki iş birliğinin mevcut durumunun değerlendirildiği bir de panel düzenlendi. Panelde, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Önder KUTLU; Konya Büyükşehir Belediyesi, Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet KÖSEOĞLU; Çağdaş Aile Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Aile Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin BULUT ve Enderun Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Konya Bağımlılıkla Mücadele Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Abdürahim ARSLAN konuşmacı olarak yer aldı. Kamu – STK iş birliğinin önündeki engeller ve olası çözüm önerilerinin sunulduğu panel oturumunda iş birliğine dair iyi uygulama örnekleri de paylaşıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen Kamu-STK İş Birliği Projesi, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından yürütülüyor. Ulusal katkının 263 bin 350 avro olduğu toplam bütçesi 2 milyon 633 bin 500 avro olan Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında hayata geçirilen Sivil Toplum Günlerinin, Türkiye’nin 20 pilot ilinde düzenlenmesi ve 2 bine yakın kamu ve sivil toplum temsilcisine ulaşılması hedefleniyor.