Kapanış Konferansı

Kapanış Konferansı

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Kamu-STK İş Birliği Projesi Kapanış Konferansı 9 Temmuz 2019 Salı günü Ankara’da düzenlendi.

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında iki yıl boyunca birçok farklı alanda faaliyet gösteren sivil toplum temsilcileri, akademisyenler, yerel yönetimler, yerel idareler ve yerel basını bir araya getiren bu önemli projenin kapanışı 9 Temmuz 2019 Salı günü Grand Ankara Otel’de düzenlendi. Konferansa İçişleri Bakan Yardımcısı Vali Sayın Mehmet ERSOY, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk KAYMAKCI, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian BERGER ve Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürü Erkan KILIÇ’ın yanı sıra farklı kamu kurumları ve sivil toplum temsilcileri ile basın mensupları katılım gösterdi.

Konferans, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Ankara Klasik Türk Müziği Korosu Saz Sanatçılarının müzik dinletisi ile başladı. Kamu- STK İş Birliği üzerine hazırlanan kamu spotu gösteriminin ardından, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürü Sayın Erkan KILIÇ, Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı, Program Yetkilendirme Görevlisi Mehmet Selim USLU, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı, Büyükelçi Christian BERGER, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk KAYMAKÇI ile İçişleri Bakan Yardımcısı Vali Mehmet ERSOY da yaptıkları konuşmalarda, Kamu-STK iş birliği projesinin önemine dikkat çekti.

Kamu- STK kapanış konferansı, Türkiye’de “Kamu-STK İş Birliğinin Bugünü ve Yarını” tartışıldığı bir de panel oturumuna ev sahipliği yaptı. Panele İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürü Erkan KILIÇ, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Edibe SÖZEN, Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Proje Uygulama Daire Başkanı Ahmet Hakan ATİK ile İstanbul Kadın ve Kadın Kuruluşları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Funda AKYOL konuşmacı olarak katıldı.