Denizli Sivil Toplum Günleri

Denizli Sivil Toplum Günleri

Sivil Toplum Günleri bu kez Denizli’de kamu ve sivil toplum temsilcilerini bir araya getirdi.

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında düzenlenen Sivil Toplum Günlerinin beşincisi Denizli’de gerçekleştirildi. İki gün süren etkinliğe Denizli, Muğla, Aydın ve Uşak illerinden aralarında valilik, belediyeler, kalkınma ajansları, merkezi yönetimlerin il temsilcileri, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarının yer aldığı 100’e yakın temsilci katıldı.

Denizli Vali Yardımcısı Ali Cergibozan, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Temsilcisi Ali Gökay, Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci ve Denizli İl Dernekler Müdürü Sefa Altıntaş’ın açılış konuşmalarıyla başlayan etkinlikte kamu sektörü ve sivil toplum arasındaki iş birliğinin mevcut durumunun değerlendirildiği bir de panel düzenlendi. Panelde, Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık; Pamukkale Üniversitesi Hayat Boyu Öğrenme ve Yetişkin Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Kazım Çelik; Türkiye Kızılay Derneği Denizli Şubesi Başkanı Erdal Otçu ve Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Denizli İl Temsilcisi Hilal Can konuşmacı olarak yer aldı. Kamu – STK iş birliğinin önündeki engeller ve olası çözüm önerilerinin sunulduğu panel oturumunda iş birliğine dair iyi uygulama örnekleri de paylaşıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen Kamu-STK İş Birliği Projesi, T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından yürütülüyor. Sivil Toplum Günlerinin, Türkiye’nin 20 pilot ilinde düzenlenmesi ve 2 bine yakın kamu ve sivil toplum temsilcisine ulaşılması hedefleniyor.