Bursa Sivil Toplum Günleri

Bursa Sivil Toplum Günleri

T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında Sivil Toplum Günlerinin ilki Bursa’da düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen Kamu-STK İş Birliği Projesi, T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülüyor. Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında hayata geçirilen faaliyetlerden biri de Türkiye’nin 20 pilot ilinde düzenlenecek olan Sivil Toplum Günleri. Aralarında valilikler, belediye başkanlıkları, kalkınma ajansları, merkezi yönetimlerinin il temsilcileri, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarının yer aldığı 100’e yakın temsilciye ev sahipliği yapan ve iki gün süren Sivil Toplum Günlerinin ilki 9-10 Nisan tarihlerinde Bursa’da düzenlendi.

Bursa Vali Yardımcısı İbrahim AVCI ve T.C. İçişleri Bakanlığı, Dernekler Dairesi Başkan Yardımcısı Ahmet TÜRKÖZ’ün açılış konuşmalarıyla başlayan etkinlikte kamu sektörü ve sivil toplum arasındaki iş birliğinin mevcut durumunun değerlendirildiği bir de panel düzenlendi. Moderatörlüğünü Bursa İl Dernekler Müdürü Osman Dikmen’in gerçekleştirdiği panelde, Çanakkale İl Dernekler Müdürü Resul KARAKURT, Uludağ Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ferhat PİRİNÇÇİ, Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan AKAN, Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İpek YALÇIN ve Sosyal Politikalar Merkezi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat BAŞLAR konuşmacı olarak yer aldı. Kamu – STK iş birliğinin önündeki engeller ve olası çözüm önerilerinin sunulduğu panel oturumunda iş birliğine dair iyi uygulama örnekleri de paylaşıldı.